×
home o firmie produkty usługi jakość referencje kontakt
☰ SHOW MENU

30 lat Zelkotu

Przewaga dzięki
doświadczeniu

O firmie

ZELKOT w swojej długoletniej historii wyprodukował kilkadziesiąt tysięcy ton elementów ciśnieniowych do kotłów energetycznych.

Podstawą naszej działalności jest produkcja elementów kotłów energetycznych i ciepłowniczych ze stali węglowych nisko i wysokostopowych, głównie dla energetyki zawodowej i przemysłowej. Produkowane przez nas zespoły pracują w kotłach opalanych węglem kamiennym, brunatnym, gazem, biomasą, papierniach jak również w instalacjach termicznej utylizacji odpadów o szerokim zakresie mocy w tym w kotłach o parametrach nadkrytycznych.

Oprócz rodzimego rynku naszymi odbiorcami są liczne firmy z branży energetycznej m.in. w Niemczech, Austrii, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Holandii, Francji, Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Włoszech, Anglii, Irlandii, Brazylii, Kanadzie, Emiratach Arabskich.

Ponad 8000 m² powierzchni produkcyjnej na 30000 m² terenu, specjalistyczne giętarki, najwyższej klasy sprzęt spawalniczy oraz szeroka gama maszyn do obróbki skrawaniem i przeróbki plastycznej pozwala naszej ponad 180 – osobowej załodze produkować zespoły o dużych gabarytach, ciężarze jednostkowym do 65 ton i oferować wyroby o najwyższym standardzie jakościowym.

mapa-01

OFEROWANE PRODUKTY

Produkujemy m.in. podgrzewacze wody, przegrzewacze pary, ściany szczelne, ekonomizery, rekuperatory, schładzacze, wymienniki ciepła, skraplacze itp.

więcej informacji

BADANIA I ROZWÓJ

Stała współpraca w projektach takich jak COST czy KMM-VIN pozwala na tworzenie technologii gięcia i spawania przyszłościowych materiałów.

więcej informacji

WKŁAD W EKOLOGIĘ

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie oraz zaawansowaną technologię dbamy i inwestujemy w otaczające naszą firmę środowisko naturalne.

więcej informacji