×
home o firmie produkty usługi jakość referencje kontakt
☰ SHOW MENU

30 lat Zelkotu

Przewaga dzięki
doświadczeniu

Pomoc

dotacje
Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

 • Nazwa projektu: „Wzrost konkurencyjności firmy Zelkot poprzez usprawnienie procesu produkcji, wprowadzenie nowych i ulepszonych wyrobów”, UDA-RPSL.01.02.04-00-062/15-02
 • Nazwa Beneficjenta: ZELKOT – Brzezina, Urzynicok Sp. J.
 • Wartość projektu: 2 611 290,00 zł
 • Wielkość dofinansowania: 533 934,50 zł

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl


OFERTA

W związku z realizacją projektu o nadanym identyfikatorze nr WND-RPSL.01.02.04-00-062/15-02, pn.: „Wzrost konkurencyjności firmy Zelkot poprzez usprawnienie procesu produkcji, wprowadzenie nowych i ulepszonych wyrobów” wprowadzono:

Nowe produkty (Elementy ciśnieniowe kotłów, tj.:)

 1. podgrzewacze wody
 2. przegrzewacze pary

o najmniejszym promieniu gięcia od 0,5 do 1D.

Ulepszone produkty:

 1. podgrzewacze wody
 2. przegrzewacze pary
 3. parowniki kotłów
 4. elementy konstrukcyjne ze stali wysokostopowych

Ulepszenie zostało osiągnięte dzięki:

 • giętarce przez lepsze parametry, zwiększoną trwałość zastosowanego materiału w miejscach gięcia rur,
 • podginarce przez krótszy proces produkcyjny, tańszy produkt końcowy,
 • sprzętowi do śrutowania przez:
  • lepiej przygotowaną powierzchnię elementów do nanoszenia powłok zabezpieczających (farby, lakiery) lub powłok o specjalnych własnościach (napawanie inconelem, natryskiwanie cieplne, itp.)
  • skrócenie czasu przygotowania elementów do spawania.

Zakład Elementów Kotłowych „ZELKOT” wychodząc naprzeciw oczekiwań swoich klientów zrealizował projekt: „ Wzrost konkurencyjności firmy „ZELKOT” poprzez rozbudowę o nowoczesną linię produkcyjną elementów kotłowych” – (nr identyfikacyjny WDN-RPSL.01.02.02-00-675/08-03) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Realizacja projektu umożliwiła zwiększenie konkurencyjności naszej firmy poprzez poprawę parametrów gięcia. Obecnie jesteśmy w stanie zaoferować produkty w których stosunek promienia gięcia rury do jej średnicy jest równy 1.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 i Budżetu Państwa.

dotacje

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

 • Nazwa projektu: Wzrost konkurencyjności firmy ZELKOT poprzez rozbudowę o nowoczesną linię produkcyjna elementów kotłowych; o identyfikatorze WND-RPSL.01.02.02-00-675/08-03
 • Nazwa Beneficjenta: Zakład Elementów Kotłowych ZELKOT A. Brzezina H. Urzynicok Sp. J.
 • Wartość projektu: 1 640 246,83 zł
 • Wielkość dofinansowania: 744 066,00 zł

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 i Budżetu Państwa. Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl


Zapytanie ofertowe „Wzrost konkurencyjności firmy Zelkot poprzez usprawnienie procesu produkcji, wprowadzenie nowych i ulepszonych produktów”

zobacz więcej >>


OFEROWANE PRODUKTY

Produkujemy m.in. podgrzewacze wody, przegrzewacze pary, ściany szczelne, ekonomizery, rekuperatory, schładzacze, wymienniki ciepła, skraplacze itp.

więcej informacji

BADANIA I ROZWÓJ

Stała współpraca w projektach takich jak COST czy KMM-VIN pozwala na tworzenie technologii gięcia i spawania przyszłościowych materiałów.

więcej informacji

WKŁAD W EKOLOGIĘ

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie oraz zaawansowaną technologię dbamy i inwestujemy w otaczające naszą firmę środowisko naturalne.

więcej informacji